Dekorativní štuky Praha

Dekorativní štukování je luxusní ozdobou každého bytu, domu, kanceláře nebo třeba restaurace, která na první pohled Váš interiér zosobní, zútulní a odliší. Přestože se jedná především o designový prvek interiéru, dekorativní štuk zároveň vytváří pevný, bezespárový povrch, zajišťující vysokou odolnost a dlouhou životnost.

Mezi našimi malíři jsou specialisté - štukatéři

Dekorativní štuk patří mezi nejnáročnější malířské techniky a jen málo malířů je opravdovým specialistou - štukatérem, který odvede práci v požadované kvalitě. Dekorativní štukování vyžaduje nejen řemeslnou zručnost, ale také praktické zkušenosti a teoretickou znalost současných i historických technik a s běžnou malířskou prací má jen velmi málo společného.

Materiály, vzory a individuální řešení

Naši štukatéři Vám:

 • Dají na výběr z nespočtu barev, odstínů, materiálů, motivů a vzorů renomovaných výrobců
 • Doporučí nejvhodnější variantu pro Váš konkrétní interiér
 • Jsou schopní splnit Vaše individuální požadavky ohledně designu, zpracování, barev i čehokoliv dalšího.
 • Vytvářejí imitace přírodních materiálů jako jsou dřevo, mramor, barevné kovy, ...

Ukázka vzorů dekorativních štuků

Dekorativní štuk - betonový efektDekorativní štuk - břidlicový efektDekorativní štuk - efekt jutaDekorativní štuk - efekt kámenDekorativní štuk - efekt kovDekorativní štuk - efekt kreosDekorativní štuk - efekt levigatoDekorativní štuk - efekt marmorino

 

Kde všude lze dekorativní štuky realizovat?

 • Historické objekty - naši štukatéři disponují speciálními materiály a technikami pro zachování historické hodnoty a atmosféry historických budov a objektů
 • Byty, domy, interiéry
 • Firmy, provozovny, restaurace, kanceláře
 • Showroomy, galerie a další

Typy nabízených dekorativních štuků

Benátské štuky - Benátský štuk neboli umělý mramor se vyznačuje svým lesklým, hladkým, bezespárovým povrchem. Hladký povrch zajišťuje, že se na něm neusazuje prach a je velice výhodný také svou odolností vůči vlhkosti a otěru, díky čemuž je prakticky bezúdržbový a hodí se například do prostor koupelen a kuchyní.

Benátský štuk Praha

Antický štuk / Antické zeminy - Velký výběr materiálů a odstínů nabízí možnost originálních efektů jako jsou batiky, perleťový lesk, imitace nejrůznějších přirodních materiálů a další. Mezi nejoblíbenější antické štuky patří:

 • Marmorine - Omítková napodobenina mramoru.
 • Grassello - Směs vápna a mramorového prášku - je používáno převážnou většinou italských dekoratérů, díky skvělým vlastnostem a ceně.
 • Travertino - Speciální dekorativní omítka dokonale napodobující vzhled přírodního kamene v rozmanitých podobách.
 • Velatura Dei Dogi - Antická technika nanášení malby štětcem a hladítkem nebo speciální chlupatou rukavicí.
 • Stucco Krok - Dekorativní štuková výzdoba imitující krokodýlí kůži.
 • Plastické efekty – díky plastickým dekorativním štukům lze pomocí ladítek, mořských hub, štětců, válečků a špachtlí vyrobit různé plastické dekorativní povrchy, které budou dokonale imitovat různé přírodní materiály nebo si také můžete vymyslet svou vlastní strukturu povrchu a s naším specialistou zkonzultovat možnosti realizace Vašeho individuálního přání.

Antické zeminy Praha

Marocký štuk - jinak zvaný také Tadelakt, což ve volném překladu znamená leštit. Povrch má přesně stanovený postup nanášení a leštění povrchového materiálu. Charakterem, vzhledem a širokým výběrem kombinací barev a odstínů je podobný Benátskému štuku, ale je specifický ještě vyšší odolností proti vlhkosti a otěru. Pro tyto vlastnosti je tradičně používán v marockých lázních. 

 

Imitace přírodních materiálů - Moderní dekorativní štuky umožňují velice věrně napodobovat přírodní materiály, jakými jsou mramor, travertin, přírodní kámen, láva, juta nebo třeba i barevné kovy. To vše v nejrůznějších barvách a odstínech. 

Imitace mramoru Praha

Služba Dekorativní štuky Praha obvykle sestává z těchto prací a kroků:

 1. Návštěvníka zákazníka a prohlídka bytu dekorativním štukatérem - zákazník vysvětlí svůj záměr, představy a požadavky na štukování pokojů. Náš specialista provede změření pokojů, posoudí rozsah nutných prací a provede hrubý odhad finančních nákladů a časových požadavků, případně navrhne modifikace.
 2. Zpracování nabídky - dekorativní štukatér spočítá jedno nebo více alternativních materiálových řešení a grafických návrhů a připraví pro zákazníka nabídku na štukovací práce. Má-li zákazník více požadavků, konzultuje s ním štukatér více možných variant, u nichž vysvětlí výhody a nevýhody. Nechá zákazníkovi čas na zvážení a rozhodnutí.
 3. Uzavření a podpis Smlouvy o dílo - může mít písemnou anebo ústní podobu podle rozsahu požadovaných prací a zvyklostí zákazníka. Smlouva o dílo obsahuje termín, kvalitu a cenu prací, které budou provedeny v rámci služby Dekorativní štuky Praha.
 4. Zákazník zaplatí zálohovou platbu dle Smlouvy o dílo, která zpravidla pokrývá náklady na nákup materiálu a část nákladů na štukovací práce.
 5. Přípravné úklidové práce - požaduje-li to zákazník a je to součástí Smlouvy o dílo, provedeme vystěhování nábytku, bytových předmětů, záclon a závěsů do ostatních místností, odmontování svítidel, vypínačů a zásuvek, případně zakrytí bytových předmětů, oken, zárubní a podlahy krycími fóliemi. Nepřeje-li si zákazník zahrnout tyto práce do našich služeb, může připravit pokoje ke štukování zákazník sám.
 6. Příprava stěn a stropů - podle stávajícího stavu starých maleb, vnitřních omítek, zdiva a stropů, je-li potřebné anebo si to přeje zákazník, provedeme odstranění starých nátěrů, oškrábání starých omítek, zasádrování nebo zaštukování děr, vyrovnání nerovností zdiva, penetraci zdiva.
 7. Dekorativní štukování pokojů - aplikace vybraných motivů na stěny a stropy podle schváleného grafického návrhu v potřebném množství krycích vrstev, podle krycí schopnosti použitých barev a materiálů. Po zaschnutí omítek je možná kontrola této části práce zákazníkem a případná oprava zjištěných nedostatků.
 8. Dokončovací práce - stržení krycích fólií, namontování vypínačů, zásuvek a svítidel, případné vyčištění míst od zateklých kapek barev a základní úklid po štukování a malování.
 9. Dokončovací úklidové práce - požaduje-li to zákazník a je to součástí Smlouvy o dílo, provedeme opětovné nastěhování nábytku, bytových předmětů, záclon a závěsů, kompletní úklid místností, případně také vyčištění oken a další úklidové práce ve štukovaných místnostech. Nepřeje-li si zákazník zahrnout tyto práce do našich služeb, může pokoje uvést do původního stavu po dokončené prací zákazník sám.
 10. Zákazník podepíše předávací protokol a doplatí zůstatek finanční částky dle Smlouvy o dílo, případně i více práce, které byly po dohodě se zákazníkem vykonány nad rámec původní Smlouvy o dílo.

Věříme, že budete s naší službou Dekorativní štuky Praha spokojení a že nás doporučíte dalším potenciálním zákazníkům v Praze a okolí. Na Vaší spokojenosti a dobrých referencích nám záleží ze všeho nejvíce, proto se nemusíte obávat využít s důvěrou našich malířských a štukatérských služeb.

 

 

odeslat poptávku na malířské práce Praha